F Fyzioterapia

Skatemill, fitness a regenerácia s fyzioterapiou pod jednou strechou.

 

Bolesti chrbta, krčnej chrbtice, kolien, ochabnuté držanie tela, nadváha, strata pohyblivosťou a zlé stravovacie návyky... To sú stavy, ktoré trápia veľmi veľa ľudí. Riešením je častokrát ignorovanie, tabletka, náplasť a v horšom prípade chirurgický zákrok. Nemali by sme dopustiť neustále zhoršovanie našej vitality, ba práve naopak! Snažiť sa o udržanie a zlepšenie...Aj malé kroky vedú k veľkým zmenám... 

Je pravda, že fitness zažíva posledné roky nový "boom". Cross-fit, pneumatiky, sane, laná, kettlebelly a ďalšie fitness pomôcky. Indoor ativity ľudia dopĺňajú behom, bicyklom, v zime skialpom. Áno,  v zdravom tele - zdravý duch! Ale nie každý vie, ako veľmi môže svoje telo zaťažiť. Koľkokrát za týždeň by mal človek posilňovať, akú aktivitu si zvoliť a prečo? Ľudia, ktorí kedysi športovali a chcú znovu začať. Ľudia, ktorí nemajú športovú minulosť a chcú to zmeniť. Ľudia, ktorí chcú "len" schudnúť, alebo se naučiť relaxovať, uvoľniť, alebo potrebujú spevniť posturálne svalstvo. Správne pohybové návyky sú v nás nastavené od mlada. Jen my si ich v priebehu života sami ničíme. A väčšinou už v detstve - napr. zlým výberom obuvi u detí, zanedbanou motorikou a koordináciou pri urýchlenom raste, jednostranným zaťažovaním pri športe, nedostatkom kompenzačných cvičení alebo regenerácie. A neskôr už len pridávame... sedavé zamestnanie, signály nášho tela, ktoré ignorujeme - bolesť hlavy, krčnej chrbtice, bolesť krížov, pichanie v bedrách a pod. Týmto všetkým nás telo varuje. Ale to už je väčšinou alarmujúci čas. Väčšine problémov môžeme predchádzať prevenciou. To, že telo udržujeme v pohybu - k tomu bolo historicky určené. Človek nemá celý deň sedieť za počítačom. Nemá ani celý deň stáť za pásom, alebo šoférovať autobus. Človek sa má pravidelne hýbať, striedať intenzitu. Má odpočívať, kvalitne jesť a spať, má mať celkovú psychickú pohodu, sem - tam vyrušenú nejakým mamutom :). 

Viem, už nežijeme v dobe kamennej... ale vieme, čo naše telo potrebuje. Veď ľudské telo - to je jeden úžasný stroj. Tak sa snažme si ho sami nezničiť a naopak z nášho tela vyťažiť maximum. Bude sa nám lepšie utekať na autobus, hrať s vnúčatami. Niekto bude stíhať kolegovi, ktorý trénuje na maratón a žena po pôrode bude vedieť ako zaktivovať povolené svalstvo. Jednoducho, nemusíme lámať rekordy, stačí, aby sme boli zdraví, cítili sa skvelo vo vlastnom tele a v neposlednom rade skrátili zástupy v lekárňach.

Naším cieľom je priviesť ľudí k pohybu. Chceme pomáhať ľuďom k zdravému pohybu, aby mal každý možnosť vybrať si svoju aktivitu. Takú, ktorá mu bude vyhovovať a stane sa pre neho každodennou potrebou. Fyzioterapia je v našom centre preventívna, liečebná, regeneračná a doplnková služba. 

 

Na konzultáciu, prípadne objednať sa môžete na tel.: 00421 910 900 060 alebo mailom. Viac informácií nájdete na FYZIOB LIPTOV .