Z ZUMBA

ZUMBA je aeróbne cvičenie na hudbu, ktoré trvá 60 MINÚT. Prvá pesnička je špeciálna - na rozcvičenie a zahriatie tela. Zvyšné sú tradičné "zumbácke", kde sa striedajú rôzne štýly tancov (salsa, merengue, reggaeton, hip hop, samba...) a zároveň sa striedajú rýchle a pomalé songy. Posledná pesnička je pomalá na uvoľnenie a ponaťahovanie svalov - strečing.
1/ Pri ZUMBE nie je dôležité, či idete rovnakou nohou, alebo rukou ako inštruktorka, najdôležitejšie je, aby ste mali RADOSŤ Z POHYBU. Niektorí ľudia si po prvej hodine povedia: „Zumba je super, ale mne to vôbec nešlo, už sa nepôjdem strápňovať“. Títo ľudia robia obrovskú chybu! A preto SA NIKDY NEVZDÁVAJTE PO PRVEJ HODINE! Pesničky a choreografie sa každú hodinu opakujú a obmieňajú pomaly.
2/ ZUMBA NIE JE AEROBIK, inštruktorka nekričí pri každom kroku jeho názov, ako je to pri tomto druhu cvičenia. Pri Zumbe inštruktorka používa neverbálnu komunikáciu - ukazuje do akej strany ideme, atď. Takže ak prídete na Zumbu a inštruktorka počas cvičenia nebude nič rozprávať – nečudujte sa.
3/ ZUMBA má byť cvičenie, pri ktorom zabudnete, že cvičíte. USMIEVAJTE SA, KRIČTE, TLIESKAJTE, ZABÁVAJTE SA, NECHAJTE SA UNÁŠAŤ HUDBOU! Na ZUMBE Vás nikto nekritizuje, pokojne sa uvoľnite a vytancujte si dobrú náladu a postavičku.
 
Rozhýbaj si telo tancom!
 
INŠTRUKTORI